Giriş Kayıt Ol Şifre Sıfırla

Star TV

< / > Sitene Ekle
Sitene Star TV Canlı Yayını Ekle

Star TV Hakkında

Star TV, Doğuş Yayın Grubu altında Türkiye'de yayın yapmakta olan bir ulusal televizyon kanalıdır. Star TV'nin genel yayın yönetmeni ise Ömer Özgüner'dir.

Star TV, 1 Mart 1989 senesinde Cem Uzan ve Ahmet Özal tarafınca kurulmuş, Türkiye'nin ilk özel televizyon kanalıdır. Bütün Türkiye'ye yayın yapmakta olan ulusal kanal, özellikle diziler, yarışma programları ve UEFA Şampiyonlar Ligi maç yayınları ile öne çıkmıştır.

Star TV Tarihçe

1992 senesinde Cem Uzan, Ahmet Özal ile olan ortaklığını bitirmiş ve uzun bir mahkeme sürecinin ardından Ahmet Özal Almanya'ya gidip Star 1 adını kendisine tescil ettirmiş, bu gelişmenin haberini alan Cem Uzan kanalın ismini bir gecede İnterStar olarak değiştirmiştir.

14 Şubat 2004'de Uzan Holding'e ait olan tüm şirketlere TMSF'nin el koymasından dolayı kısa bir süre devletin elinde, 26 Eylül 2005 tarihinde düzenlenen ihale ile 306,5 milyon Amerikan Doları karşılığında Doğan Yayın Holding'e satışı gerçekleştirilmiştir. Doğan Yayın Holding kanalı satın almasının ardından yine kendi kanalı Kanal D'deki bazı dizi ve programları Star TV'ye transfer etmiştir. Öncelikle Kanal D'nin oldukça izlenen dizilerinden birisi olan Sihirli Annem, Star TV'ye transfer olmuştur. Bu durum Doğan Yayın Holding'in 2 kanalı arasında geçen ilk in house transferi olarak Türk televizyon tarihine geçmiştir.

Star TV'nin bünyesinde olduğu Işıl Televizyon Yayıncılık A.Ş.'nin %99,99 hissesinin gerçekleşen anlaşmalar sonucunda 327 milyon dolar karşılığında 17 Ekim 2011 tarihinde Doğuş Yayın Grubu'na satışı gerçekleştirilmiştir.

Kanalın Doğuş Yayın Grubu'na geçmesi ile beraber Uğur Dündar Star Ana Haber'i bırakmıştır. 19 Ekim 2011'den itibaren Star Ana Haber'i hafta içerisinde Nazlı Çelik sunmakta, hafta sonu haberlerini ise 21 Kasım 2011'den itibaren Seda Öğretir sunmaya devam etmektedir.

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar

Yorum Ekle

Henüz Yorum Yok

Hemen yorum yapmaya ne dersin ?

Sponsor Bağlantılar

Canlı TV Kanalları

Son Yorumlar